Mikroettevõtja ja väikeettevõtja aastaaruanne lihtsustub

aruanne

2016.aasta eest saab aruande juba esitada lihtsustatud korras

1.jaanuaril 2016 hakkas kehtima uus raamatupidamise seadus, mis muudab lihtsamaks väikeettevõtjate aruandluse.

Peamised muudatused viidi läbi järgnevates valdkondades:

  • väikeettevõtjatele hakkasid kehtima kergemad aruandlusnõuded, muuhulgas liigitatakse nüüd ettevõtjaid mikroettevõtja, väikeettevõtja, keskmise suurusega ettevõtja ning suurettevõtja.
  • Ka väiksematel konsolideerimisgruppidel on nüüd lihtsam – väiksemad grupid, mille suurus vastab väikeettevõtja tingimustele, ei pea enam konsolideeritud aruannet esitama.

Mikroettevõtja aastaaruanne

Mikroettevõtjaks loetakse osaühingut, kelle näitajad vastavad aruandeaasta bilansipäeval kõikidele järgmistele tingimustele: varad kokku kuni 175 000 eurot, kohustused ei ole suuremad kui omakapital, tal on ainult üks osanik, kes on samal ajal ka juhatuse liige, ning kelle müügitulu on aruandeaastal kuni 50 000 eurot.

Mikroettevõtja peab nüüdsest esitama aastaaruandes vaid bilansi ning kasumiaruande ning kuni kolm lisa (muudatus kehtib 2016.aasta eest esitatud aastaaruannetele). Tegevusaruannet ega rahavoogude aruannet ei pea esitama.

Vaata ka Mikroettevõtja aastaaruande koostamise juhendit.

Väikeettevõtja aastaaruanne

Väikeettevõtjaks loetakse sellist ettevõtet, kelle näitajatest võib aruandeaasta bilansipäeval vaid üks ületada järgmisi tingimusi: varad kokku 4 000 000 eurot, müügitulu 8 000 000 eurot ja keskmine töötajate arv aruandeaasta jooksul 50 inimest. Väikeettevõtja pääseb samuti rahavoogude aruandest, aga peab esitama lisaks bilansile ja kasumiaruandele ka tegevusaruande ning kuni üheksa lisa.

Keskmise suurusega ettevõtja aastaaruanne

Keskmise suurusega ettevõtjaks loetakse ettevõtet, kelle näitajatest võib aruandeaasta bilansipäeval vaid üks ületada järgmisi tingimusi: varad kokku 20 000 000 eurot, müügitulu 40 000 000 eurot ja keskmine töötajate arv aruandeaasta jooksul 250 inimest. Keskmise suurusega ettevõte peab esitama tavapärase aruande, mis on koostatud samamoodi nagu hetkel kehtivad nõuded seda eeldavad.

Suurettevõtja aastaaruanne

Suurettevõtjatele nõuded pisut karmistuvad – lisaks tavapärasele neljale põhiaruandele ning tegevusaruandele peaks esitama ka juba umbes 15 lisa. Suurettevõtjaks loetakse ettevõtet, kelle näitajatest aruandeaasta bilansipäeval vähemalt kaks ületavad järgmisi tingimusi: varad kokku 20 000 000 eurot, müügitulu 40 000 000 eurot ja keskmine töötajate arv aruandeaasta jooksul 250 inimest.

Aruanne Äriregistrile

Kuigi raamatupidamise seaduse muudatused hakkavad kehtima alles 2016.aasta kohta koostatud aastaaruannetele, pakub Simply Accounting juba praegu soodsat hinda aastaaruande koostamiseks. Kui oled mikroettevõtja, kelle pangakonto väljavõte aasta kohta mahub ühele A4 lehele, siis koostame sinu aastaaruande Äriregistris hinnaga 50 EUR+käibemaks.

Kui pangakontol oli rohkem tehinguid kui A4 jagu, siis küsi soodsat pakkumist altpoolt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga